WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Big
    RS
    S_OCP Member
    • 2007
    • 6389

    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Zostały "godziny" do wyjazdu
    Fajnie ci. Ja ledwo co wróciłem z wakacji (w niedzielę o 5 rano), a Ty dopiero jedziesz. Szerokiej drogi i miłych wspomnień.
    Czarny Elegance

    Komentarz

    • PAOLO ESCO
      RS
      • 2009
      • 6626
      • Volkswagen
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      Zamieszczone przez Yacca
      Może gdzieś w Toskanii się spotkamy.
      nie ma sprawy :wink: (srebrna Octavia kombi z wlepką OCP na bagażniku)
      Zamieszczone przez Yacca
      Czekamy na relację!
      będzie jak zawsze, jak wrócę.
      Zamieszczone przez pacocases
      wyrozumiałych miśków
      nie będę pędził, mam postój, nocleg w Czechach więc jazda będzie na "luzie".
      Zamieszczone przez Big
      Szerokiej drogi i miłych wspomnień.
      "nie dziękuję"
      Teraz spanko, poranna kawa, pakowanie i ... w drogę :drive:
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz

      • dudek_t
        L&K
        • 2008
        • 1421

        Zamieszczone przez Yacca
        dudek_t, czy możesz napisać o minusach?
        Jestem ostatnio tak zarobiony, że zdałem się na kolegę, który był tam 5 lat temu i polecił. Jedynym znanym mi minusem jest odległość 30km od morza - lubię morze. Jednak w tym roku nastawiamy się bardziej na zwiedzanie niż leżenie do góry brzuchem, więc jak ze trzy razy wyskoczymy na plażę to będę zadowolony. Tak więc będę wdzięczny za dodatkowe informacje o tym miejscu.
        Ja będę w Capanie.
        Yacca, w Twoim apartamencie będzie dobrze (nie głośno). Najgorzej jest casa domenica - sypialnia tuż przy skrzyżowaniu.
        Okolica mało ciekawa ale wystarczy odjechać kilometr i już jest pięknie. Ja baaaardzo lubię tą miejscówkę i wiem że jeszcze nie raz i nie dwa tam pojadę.
        Nad może jest troszkę mniej niż 30 i dojazd jest częściowo autostradą ale to nie problem.
        Jak masz jakieś pytania, pisz śmiało.

        Paolo - szerokiej drogi i czekamy na relacje!

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          PAOLO ESCO, szerokości. czekamy na reportaż
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • owoc
            Elegance
            • 2013
            • 962
            • Octavia III (5E3)
            • DPCA 1.5 TSI 150 KM

            A ja w sobotę ruszam i zaczynam się zastanawiać czy brać rowery czy nie. Doradźcie mi czy warto. Pierwszy raz pojadę z rowerami na dachu i nie wiem o ile więcej mnie ta jazda będzie kosztować, czy nie warto może na miejscu wynająć. :szeroki_usmiech

            PIS to kretyni

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Pozdrowienia dla OCP z Ca Pasquali
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • eaglemirek
                RS
                • 2010
                • 14101
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Pozdrowienia dla OCP z Ca Pasquali
                Tak bez fotki :?: :diabelski_usmiech
                Miłego wczasowania życzę :!:



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz

                • Tobi77
                  Rider
                  • 2012
                  • 509
                  • Octavia I combi (1U5)
                  • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                  Panowie podrzućcie adres jakiejś fajnej miejscówki w Toskanii bo oszaleję z tym szukaniem.
                  Moja Octavia

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Park Albatros - Toscania, są tam rezydenci z Polski ruszam tam w sobotę! Pisze z tableta więc fotki i cała relacja po powrocie :-)
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • Tobi77
                      Rider
                      • 2012
                      • 509
                      • Octavia I combi (1U5)
                      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                      A nocujecie gdzieś po drodze jadąc do Toskanii, czy jednym rzutem?
                      Moja Octavia

                      Komentarz

                      • dudek_t
                        L&K
                        • 2008
                        • 1421

                        Zamieszczone przez Tobi77
                        A nocujecie gdzieś po drodze jadąc do Toskanii, czy jednym rzutem?
                        Od siebie z Podlasia robię przeważnie na strzał. Z Katowic innej opcji nie brałbym pod uwagę przy ograniczonym urlopie.

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          Tobi77, to nie ten wątek (nie o Cro) ale ja z okolic Warszawy do Orebica - jednym strzałem
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Dziś rewelacyjna pogoda. Cały dzień słońce i upał na plaży. Do kolacji poszło 4,5 litra wina...teraz pora na zabawę. :wink:
                            W sobotę rano dalsza droga na Toskanię. Pozdrowienia dla OCP.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • ruwado
                              RS
                              • 2009
                              • 14883
                              • Octavia IV (NX3)

                              W Italii na autostradach płacimy tak samo jak w Cro - na bramkach?
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Ruwado-pobierasz kwitek na wjezdżdzie na autostradę, przy zjeździe z autostrady masz punkt poboru opłat, podobnie jak w Chorwacji - płacisz i jedziesz dalej. Wg. mnie autostrady włoskie nie są wcale takie drogie, za trasę autostradą od granicy Włoch - Trevisio do zjazdu na Caorle zapłaciłem niecałe 12 euro. :-)
                                Więcej spalisz szukajac objazdów albo tłukąc się po górach a tak pomykasz rozkoszujac się widokami.

                                [ Dodano: Sob 28 Cze, 14 04:08 ]
                                O 9.00 startuję na Toskanię do Park Albatros-San Vincenzo, sprawdzę jakość włoskicha autostrad :-)

                                ps. wg. mnie camping Ca Pasquali jest przereklamowany, zdecydowanie lepsza atmosfera panowała w Sant Angello oraz Laguna Village.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • ruwado
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 14883
                                  • Octavia IV (NX3)

                                  PAOLO ESCO, szerokości
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  • pacocases
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 576
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                    PAOLO ESCO, patrzę na godzinę o której wysłałeś tego posta i przypomniał mi się film "Bezsenność"
                                    Szerokości i niczym nie skalanej pogody????????
                                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                    Komentarz

                                    • Yacca
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 119

                                      Z tą pogodą to jest różnie - w tej chwili leje w okolicy Lukki. To już drugi raz w tym tygodniu.
                                      Poza tym jest pięknie.
                                      Pozdrawiam Wszystkich z Toskanii

                                      Komentarz

                                      • owoc
                                        Elegance
                                        • 2013
                                        • 962
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                        Pozdrowienia z Isola Verde - Isamar. Cieplutko ok 27 st. Jutro wycieczka do Wenecji :szeroki_usmiech

                                        PIS to kretyni

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          Zamieszczone przez owoc
                                          Jutro wycieczka do Wenecji :szeroki_usmiech
                                          zaklep mi miejsce na parkingu
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez Yacca
                                            Pozdrawiam Wszystkich z Toskanii
                                            :spoko a ja już wróciłem z Toskanii do Polski
                                            Zamieszczone przez Yacca
                                            Poza tym jest pięknie.
                                            tak, tu już czuć "prawdziwe" Włochy :P

                                            Fotka z trasy do Toskanii na początek...ale nie liczcie na więcej dzisiaj.
                                            Dodam foto stopniowo z "recenzjami" campingów - mam ponad 350 zdjęć z trzech campingów w których byłem - dwa pod Wenecją (Laguna Village i Ca Pasquali) i Park Albatros na Toscanii.

                                            [ Dodano: Wto 08 Lip, 14 20:50 ]
                                            Zamieszczone przez pacocases
                                            patrzę na godzinę o której wysłałeś tego posta i przypomniał mi się film "Bezsenność"
                                            dokładnie tak jak napisałeś, "pękała mi głowa" chyba na zmianę pogody więc zamiast się przewracać w łóżku poszedłem na neta :zlosnik1:

                                            [ Dodano: Pią 25 Lip, 14 09:31 ]
                                            ... "chwila" na małe podsumowanie tegorocznego wyjazdu do Włoch :P

                                            Pierwszy camping - ponownie Laguna Village w Caorle - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=50 opisałem go poprzednio więc nie ma zbyt co dodawać.
                                            Miły camping, rodzinny, spokojny. Dobre animacje.
                                            Ma "tylko trzy gwiazdki" ale wróciliśmy do niego ponownie...i w sierpniu jadę znowu do Caorle na ten sam camping po raz trzeci.
                                            Dobre warunki dla osób które lubią campingi. Fajny "klimat" na campingu wśród turystów.
                                            Warunki sanitarno-higieniczne bez większych uwag. Zawsze była gorąca woda a na campingu czysto. Co ciekawe Vacansolei wyposażyło Navajo w nowy sprzęt - dużeee , nowe lodówki (nareszcie, bo tego brakowało - były małe lodówka wcześniej), duże maty przed wejściem itd...
                                            Woda nie tak przejrzysta jak przy Sistianie-Trieście (tab były kamyki) ale nie ma co narzekać. Wielkaaaa plaża i bardzo płytkie morze - idealne na wyjazd z małymi dziećmi.
                                            Dwa duże markety Penny (dobre ceny) (GPS : 12°52'29"E, 45°36'9"N - Strada Sansonessa) oraz MiaFamilia - Via Traghete 8 - http://www.tiendeo.it/Negozi/Caorle/...Traghete/38364 , nie licząc marketu na campingu, gdzie ceny jednak są wyższe.

                                            Drugi campin na którym byłem to Ca' Pasquali Village - http://www.capasquali.it/en/index.aspx .
                                            Camping mieści się przy Via Poerio, 33, 30013 Cavallino-Treporti.
                                            Według wszystkich zapewnień miał to być "super, hiper" camping.
                                            Camp ma cztery gwiazdki - zapewne dodane za podgrzewane baseny na campingu oraz kabiny prysznicowe wyposażone standardowo min. w suszarki itd... Warunki sanitarno-higieniczne są bardzo dobre (czysto i zawsze była gorąca woda) z wyjątkiem miejsca do mycia naczyń !!! Prawie standardem był brak gorącej a nawet ciepłej wody a do tego kran co chwila się wyłączał i trzeba było go ponownie naciskać...co jest kretynizmem biorąc pod uwagę, że myje się naczynia i ma zajęte ręce :x
                                            Natomiast sam camping... hmmm mnie na kolana nie powalił. Całość "zrobiona pod Niemców, Holendrów"... Camping dobrze zacieniony ale trzeba uważać na żywcę kapiącą z drzew - polecam mieć ze sobą zawsze pokrowiec na samochód
                                            Dużo miejsc na campery. Bardzo mało Navajo za to dużo wszelkiego rodzaju domków. Miejsca parkingowe są ale parkingi przy domkach i namiotach słabo przemyślane, nie wytyczone i trzeba się "ustawiać" obok miejsca gdzie mieszkamy. W Laguna Village jest to rozwiązane i tam każdy ma jasno określone miejsce na zaparkowanie samochodu obok domku.
                                            Rejestracja bezproblemowa... ale brak jest informacji, że trzeba "wypożyczyć" kluczyk do kranów , które znajdują się np przy domkach lub namiotach ... Kluczyk "kosztuje" aż "całe" 1 euro, które dostajemy spowrotem przy wyjeździe, oddając kluczyk na recepcji. Tak bezsensownego rozwiązania jeszcze nigdy na campingach nie widziałem...
                                            Cały camping jest "eco" ...

                                            Rejestracja od godziny 10 do 13. Potem jest siesta, gdzie wjazdy i wyjazdy na camping i z są wstrzymane. Ruch powraca od godziny 15.
                                            Na campingu mamy market - stosunkowo drogi...zakupy polecam robić w markecie "LD" - Via Fausta, 13230010 Venezia Cavallino-treporti , który znajduje się 3 km od campinu i jast naprawdę "atrakcyjny" cenowo - zwłaszcza jeżeli chodzi o świeże pieczywo! Spory wybór w najlepszych cenach jakie widziałem we Włoszech.
                                            Obok marketu mamy dwie winiarnie :wink: Po prawej stronie ciut droższa "firmowa" - wina po 1,5 - 2,80 euro za 1L oczywiście droższe dla "smakoszy" też są :wink:
                                            Po lewej stronie prywatna z winami od 1,20 po 2,5 euro max. (opisy win po polsku).
                                            Na campingu jest bezpłatna siłownia. naprawdę porządnie wyposażona.
                                            Pizzeria i restauracja.
                                            Pizze +- 5-8 euro. Nawet dobre ...ale ja wolę polskie na grubym cieście.
                                            Mozna też wyjść z campingu i przejść się 400m uliczką gdzie rozlokowane sa 3-4 pizzerie, restauracje oraz lodziarnie i sklepiki.
                                            Lodziarnia/kawiarnia w Ca Pasquali - duża. Wybór około 30-40 smaków... Lody bardzo dobre. Na terenie kawiarni oraz w jej obrębie jest bezpłatne WiFi dostępne dla wszystkich.
                                            Plaża duża. Zejście do morza płytkie (nie aż tak jak w Caorle ale te 50-100m w głąb morza spokojnie dzieciaki wchodziły).
                                            Co mnie denerwowało to "zapach" ryb który było czuć na plaży przez +- 3 dni...może przyczyną był wielki trawler który zakotwiczył na widnokręgu... :evil:
                                            Na campingu świetnie przemyślana była "zielona strefa" czyli boiska do siatkówki, piłki nożnej, plac zabaw, strzelnica gdzie można było postrzelać z łuku oraz płatny (5 euro a po dostarczenu kuponu z lodziarni 4 euro) duży , ogrodzony plac wyposażony w wodne kule, trampoliny, wielkie zjeżdżalnie itp...gdzie dziacieki mogły od godz chyba 17 do 22 skakać do woli, mogły też wyjść i wrócić za jakiś czas na dalsze "wariowanie".
                                            Baseny fajne ale dosyć zatłoczone. Animacje na basenach - słabe! Ogólnie animacje na tym campingu wg. mnie były do bani... Niby się starali ale zespół animatorów był nie zgrany, wszystko robione na "siłę" z uśmiechem na twarzy...
                                            Za to wieczorami na basenie grały prawdziwe zespoły włoskie - rewelacja. Świętna muzyka w wykonaniu na żywo. Bardzo mi się to podobało.
                                            Najgorszą rzeczą były "prosiaki" ... czyli niemiecka młodzież, która uczyła się surfować na plaży i była dowożona dwoma autokarami z jakiegoś miejsca ich wypoczynku ... gdzie po plaży cała ta gimbaza do godz 21 siedziała pijąc piwo na campingu. Zachowanie ich było hmmm ...chyba sami wiecie.
                                            Według mnie Ca Pasquali jest najgorszym ze wszystkich campingów na których byłem i więcej się tam nie wybieram. Całkowicie przereklamowany...o niebo lepszy jest Sant' Angelo lub Laguna Village.

                                            Campingi na których byłem ustawiłbym wg następujacej kolejności (indywidualne preferencje):
                                            1 - Park Albatros - świetny zespół basenów, dobre animacje, klimat, widok na góry
                                            2 - Sant' Angelo - zapach kwiatów :P
                                            3 - Mare Pineta - piękne widoki, super czysta woda - plaża żwirkowa (jak dla mnie najfajnieszy camping, całkiem inny "klimat" niż w rejonie Wenecji, blisko do Triesu )
                                            4 - Laguna Village - rodzinny camping, dobre animacje
                                            5 - Ca Pasquali - "zielona strefa" ale ... ogólnie nie polecam.

                                            CDN - fotki będą po południu :wink:

                                            [ Dodano: Nie 27 Lip, 14 18:35 ]
                                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            fotki będą po południu
                                            piałem, że po południu ale nie napisałem kiedy...no to będą dziś :lol:
                                            Załączone pliki
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • KubaMpakiet
                                              Rider
                                              • 2011
                                              • 279

                                              Solidny opis :szeroki_usmiech
                                              Audi 1.8T AVJ

                                              Silnik smaruje
                                              Ravenol SSL

                                              Komentarz

                                              • dudek_t
                                                L&K
                                                • 2008
                                                • 1421

                                                Pozwiedzałeś coś? Co Ci się podobało, co zachwyciło itp. Opisy kempingów spoko ale nie po to do Italii się jedzie

                                                Komentarz

                                                • PAOLO ESCO
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 6626
                                                  • Volkswagen
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Zamieszczone przez dudek_t
                                                  Pozwiedzałeś coś? Co Ci się podobało, co zachwyciło itp. Opisy kempingów spoko ale nie po to do Italii się jedzie
                                                  czekałem aż ktoś napisze kolejny post...bo mogę dodać tylko 10 fotek w moim poście.
                                                  Opisałem campingi - Laguna Village (wcześniej) i Ca Pasquali - dla tych , którzy ewentualnie będą się wybierali na nie.

                                                  Co do zwiedzania .... czekałem, by rozpocząć opis części II - Toskania, bo campingi Laguna Village i Ca Pasquali to typowo wypoczynkowe miejsca gdzie "jedyną atrakcją dla zwiedzających jest Wenecja".

                                                  Dodam jeszcze kilka fotek z Ca'Pasquali (żeby zamknąć temat campingów) - plaża i zielona strefa - czyli raj dla dzieciaków :P

                                                  Jak się uda to wieczorkiem "coś" z fotek i relacji będzie :wink:


                                                  Teraz pora na część drugą wakacji czyli - TOSKANIA !

                                                  Kolega dudek_t będzie zadowolony
                                                  Zamieszczone przez dudek_t
                                                  Pozwiedzałeś coś? Co Ci się podobało, co zachwyciło itp.
                                                  - oczywiście
                                                  Załączone pliki
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  • dudek_t
                                                    L&K
                                                    • 2008
                                                    • 1421

                                                    Dajesz dalej... ja już nie mogę się doczekać wyjazdu

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...